زبان
  • info@crida.gov.af
  • سرک اول انصاری، کابل
  • +93 744 44 93 01
زبان

بیوگرافی رئيس عمومی اداره

محترم نجیب الله شینواری

anas

محترم نجیب الله شینواری، رئيس عمومی اداره انکشاف زون پایتخت، دارای سه دهه تجربه کار موفق با ادارات معتبر ملی و بین المللی می‌باشند.

آقای شینواری دارای دو مدرک لیسانس می باشند، که یکی را از پوهنځی انجنیری پوهنتون پشاور و دیگری را از پوهنځی حقوق پوهنتون کابل کسب کرده‌اند. همچنین ایشان دو مدرک ماستری نیز دارند. یکی در رشتۀ اداره عامه از «پوهنتون مهاتما گاندی»، که یکی از معتبرترین نهادهای تحصیلات عالی کشور دوست – هندوستان می باشد، و دیگری را در رشته حقوق از پوهنتون کاتب به دست آورده اند.

در کنار تحصیلات عالی، ایشان در شماری از پروگرام‌های آموزشی کوتاه مدت، که از سوی نهادهای بین المللی چون بانک جهانی راه اندازی شده بود، نیز شرکت کرده اند.

آقای شینواری از سی سال بدینسو با ادارات مختلف ملی و بین المللی در سطوح رهبری ایفای وظیفه نموده، که کار با وزارت امور خارجه، وزارت دفاع ملی، اداره انکشافی ایالات متحده امریکا، آی آر دی(IRD) و C-LOTTI  قابل یادآوری است. 

ایشان قبل از آغاز کار منحیث رئيس عمومی اداره انکشاف زون پایتخت، در پست معینیت برنامه‌های شرکت انکشاف ملی ایفای وظیفه می‌کردند. آقای شینواری علاوه بر زبان‌های ملی پشتو و دری، تسلط کامل بر زبان انگلیسی نیز دارد.

 

 

کابل، افغانستان |