زبان
  • info@crida.gov.af
  • سرک اول انصاری، کابل
  • +93 744 44 93 01
زبان


کنفرانس مشارکت ملی برای ارتقاء و نمایشگاه ملی تحت نام" عالیست – افغانیست" امروز درکابل گشایش یافت
  • ۰۴ جدی ۱۳۹۸
  • AM ۰۹:۵۶
  • کابل

این کنفرانس و نمایشگاه سه روزه از جانب شرکت خدماتی و تبلیغاتی تلنت با همکاری اتاق تجارت و سرمایه گذاری افغانستان، اداره انکشاف زون پایتخت و تعدادی از نهاد های دولتی و غیر دولتی در کابل برگزار گردید.
محفل که بمنظور افتتاح این کنفرانس در هوتل کابل سرینا برگزار گردیده بود، در آن تعدادی زیادی از مقام های حکومتی، رییس و برخی از هئیت رهبری اداره انکشاف زون پایتخت، نمایندگان پارلمان، سرمایه گذاران و متشبثین خصوصی اشتراک نموده بودند.


در این محفل تعدادی از مقام ها بشمول برگزار کنندگان این نمایشگاه صحبت نموده هدف از برگزاری نمایشگاه را هماهنگی میان نهاد های خصوصی و دولتی و همچنان بازاریابی و استفاده از تولیدات داخلی به ویژه فراهم نمودن زمینه های قرار دادهای تجاری و تولیدی عنوان نمودند.


دیپلوم انجنیر عبدالسمیع ستانکزی، سرپرست اداره انکشاف زون پایتخت در سخنرانی اش پیرامون نقش گردش پول در داخل کشور و فراهم آوری زمینه های سرمایه گذاری در زون های اقتصادی تحت کار اداره انکشاف زون پایتخت تاکید نموده از برگزاری این نمایشگاه استقبال نمودند.


سرپرست اداره انکشاف زون پایتخت در صحبت هایش از تکمیل کار زیر بنایی پارک صنعتی- زراعتی باریک آب و پیشرفت کار عملی پارک صنعتی محمد آغه ولایت لوگر و پارک لوجیستکی میدان وردگ خبرداده تاکید کرد که اداره انکشاف زون پایتخت تلاش می کند تا فرصت های بهتری را برای سرمایه گذاران و متشبثین خصوصی در کشور فراهم کند.


گفتنی است که در نمایشگاه ملی(عالیست- افغانیست) ۶۸ شرکت خصوصی و نهاد های دولتی بشمول اداره انکشاف زون پایتخت در ۷۰ غرفه محصولات، تولیدات و خدمات شانرا به نمایش گذاشته اند و قرار است طی سه روز و در ۱۳ پنل روی مشکلات، چالشها و فرصت های سرمایه گذاری در کشور بحث و گفتگو نیز داشته باشند.