زبان
  • info@crida.gov.af
  • سرک اول انصاری، کابل
  • +93 744 44 93 01
زبان


عقد قرارداد و آغاز کار پروژه آبرسانی از پلچرخی الی شهر جدید کابل
  • ۱۶ قوس ۱۳۹۹
  • AM ۰۸:۴۶
  • کابل

قرارداد پروژه آبرسانی شهر جدید کابل میان دفتر سازمان ملل برای خدمات پروژوی(UNOPS) و شرکت ساختمانی عمران هولدنگ گروپ در حضورداشت رهبری اداره انکشاف زون پایتخت، نمایندگان اداره همکاری بین المللی جاپان (جایکا)، مسئولین محلی و توسعه دهندگان شهر جدید کابل به امضا رسید و کار این پروژه عملاً آغاز گردید.

شبکه آبرسانی متذکره که از سوی اداره همکاری بین المللی جاپان (جایکا) تمویل می‌گردد آب را از ساحه پل چرخی کابل به شهر جدید کابل انتقال میدهد و به این ترتیب با رفع چالش‌های برخاسته از نبود آب روند کارهای انکشافی تسریع خواهد یافت.

نجیب الله شینواری، رئیس عمومی اداره انکشاف زون پایتخت حین سخنرانی در مراسم که به همین مناسب در ولسوالی دهسبز کابل دایر گردیده بود گفت با رسیدن آب به شهر جدید کابل آخرین چالش فرا راه کار توسعه دهندگان مرفوع می‌گردد و کارهای عملی باید تسریع گردد. 

ایشان خاطرنشان ساختند که اداره انکشاف زون پایتخت برای ساخت شهر جدید کابل از هیچ نوع سعی و تلاش دریغ نخواهد ورزید.

رئیس عمومی اداره انکشاف زون پایتخت با اشاره به تاخیر در تطبیق پروژه شهر جدید کابل؛ شرکت قراردادی را مخاطب قرار داده بیان داشتند که سرعت کار و کیفیت آن از اولیت‌‌‌های مبرم اداره انکشاف زون پایتخت میباشد.

آقای شینواری ضمن تقدیر از اداره جایکا برای تمویل این پروژه از آن اداره خواست تا برای انتقال آب از منطقه صیاد ولایت کاپیسا به فاز دوم شهر جدید کابل نیز اداره انکشاف زون پایتخت را همکاری نموده و به معضل نبود آب در شهر جدید کابل به طور کامل نقطه پایان گذاشته شود. 

همزمان با این پاول کروشان، رییس دفتر سازمان ملل برای خدمات پروژوی در افغانستان در این مراسم گفت که این اداره با درک اهمیت شهر جدید کابل برای رهبری دولت جمهوری ا.ا؛ افتخار دارد که با اداره انکشاف زون پایتخت در تطبیق پروژه آبرسانی به این شهر همکار است.

آقای پاول با تأکید بر همکاری و هماهنگی های بیشتر میان ادارات ذیربط خواستار تطبیق سریع و با کیفیت این پروژه گردیده حمایت همه جانبه شان را با رهبری اداره انکشاف زون پایتخت در عرصه های دیگر کاری نیز اعلام نمودند.

همچنان رحیم الله مجاهد رئیس شورای ولایتی کابل به نمایندگی از مردم محل نیز ایراد سخن نموده تعهد خویش را مبنی بر انسجام مردم برای تطبیق بهتر پروژه اعلام داشته  این پروژه را یک فرصت استثنایی برای مردم محل به ویژه شهر جدید کابل خوانده از آنها خواست تا از این فرصت استفاده موثر و جدی نمایند.

این پروژه به طول ۱۵.۵ کیلومتر شامل دو چاه آب، ذخیره آب، شبکه توزیع آب، پایپ و پمپ ستیشن دارای سه پمپ که هر یک آن ظرفیت انتقال ۱.۸متر مکعب آب را در یک دقیقه دارا میباشد و قرار است امور ساخت و ساز آن طی ۱۶ ماه تکمیل گردیده و به بهره‌برداری سپرده شود.